9 december 2019 - 15:50 - Wereld
Drie moslimorganisaties gaan in Noorwegen tienduizend korans uitdelen om de Islam beter te helpen begrijpen en de toenemende islamofobie te bestrijden.
De Noorse vereniging voor islamitische kunst en cultuur, de vereniging voor islamitische literatuur en de moskee Minhaj-ul-Quran hebben samen besloten om gratis korans uit te delen als gevolg van de recente ontheiliging van een koran door een extreemrechtse groepering.
Alnas bericht dat de korans in het Noors zijn vertaald en in de hoofdstad Oslo en Bergen, tweede grootste stad van het land, zullen worden uitgedeeld.
Hamza Ansari, bestuurslid van de Minhaj-ul-Quran moskee in Oslo, stelt dat veel mensen curieus zijn naar de inhoud van de koran en de Islam. Hij hoopt dat het initiatief het Heilig Boek zal helpen demystificeren.
Op 16 november dit jaar had de extreemrechtse beweging Stop Islamization of Norway (SIAN) geprobeerd om een koran te verbranden in Kristiansand waar een grote buitenlandse gemeenschap gevestigd is. De politie greep echter in en kon voorkomen dat de koran zou worden verbrand.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)