9 december 2019 - 15:50 - Wereld
Drie moslimorganisaties gaan in Noorwegen tienduizend korans uitdelen om de Islam beter te helpen begrijpen en de toenemende islamofobie te bestrijden.
De Noorse vereniging voor islamitische kunst en cultuur, de vereniging voor islamitische literatuur en de moskee Minhaj-ul-Quran hebben samen besloten om gratis korans uit te delen als gevolg van de recente ontheiliging van een koran door een extreemrechtse groepering.
Alnas bericht dat de korans in het Noors zijn vertaald en in de hoofdstad Oslo en Bergen, tweede grootste stad van het land, zullen worden uitgedeeld.
Hamza Ansari, bestuurslid van de Minhaj-ul-Quran moskee in Oslo, stelt dat veel mensen curieus zijn naar de inhoud van de koran en de Islam. Hij hoopt dat het initiatief het Heilig Boek zal helpen demystificeren.
Op 16 november dit jaar had de extreemrechtse beweging Stop Islamization of Norway (SIAN) geprobeerd om een koran te verbranden in Kristiansand waar een grote buitenlandse gemeenschap gevestigd is. De politie greep echter in en kon voorkomen dat de koran zou worden verbrand.
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia