21 september 2024 - 18:00 - Marokko
In de gemeente Imzil, provincie Midelt, is een nieuwe brug twee dagen voor de officiële inhuldiging gedeeltelijk ingestort door overstromingen.
Lokale activisten melden dat het project, dat onder toezicht stond van het ministerie van Landbouw en bedoeld was om de regio te ontsluiten, is bezweken onder de kracht van het water na de hevige regenval van de afgelopen dagen. Op sociale media circuleren beelden van de ingestorte brug, waarvan de bouw onlangs was voltooid.
Lees ook: Bouw langste brug van Marokko van start in Laayoune
De brug was gebouwd over de Ziz-rivier, nabij de Zaouia van Sidi Boukil. Al tijdens de bouw was er kritiek van de lokale bevolking op het ontwerp, omdat de brug te smal zou zijn om twee voertuigen tegelijkertijd te laten passeren.
Lees ook: Langste hangbrug van Afrika in Casablanca geopend (video)
Destijds hadden inwoners de gouverneur van Midelt opgeroepen om de bouwplaats te bezoeken en de gebreken en fouten te bekijken, en om de specificaties voor de bouw van de brug te herzien. Deze oproep kreeg echter geen gehoor en stortte de brug in voordat deze officieel in gebruik kon worden genomen.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko