19 september 2017 - 16:00 - Marokko
In de eerste zeven maanden van het jaar bezochten 6,5 miljoen toeristen Marokko, 8 procent meer dan in 2016. Ook het aantal Nederlandse toeristen steeg in die periode.
Volgens cijfers van het Marokkaanse ministerie van Toerisme werd er een sterke stijging bij Duitse toeristen opgemerkt, met een toename van 11 procent. Nederland volgt met een 7 procent stijging. Daarna komen Spanje en Italië met elk 6 procent meer toeristen.
Het ministerie meldt ook een sterke stijging van opkomende toeristische markten zoals China (+406%), Japan (+46%), Zuid-Korea (+44%), de Verenigde Staten (+23%) en Brazilië (+47%).
Na jaren van krimp zijn de toeristische steden Marrakesh en Agadir terug erg populair bij buitenlandse toeristen met respectievelijke stijgingen van 20 en 16 procent. In Fez steeg het aantal toeristen tussen januari en juli met 38 procent en in Tanger met 26 procent.
In dezelfde periode brachten buitenlandse toeristen 34,38 miljard dirham op tegen 32,97 miljard in dezelfde periode vorig jaar, een stijging van 4,3%.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs