15 juni 2018 - 13:10 - Wereld
De Nederlandse politie heeft extra maatregelen getroffen om incidenten te voorkomen tijdens de wedstrijden van Marokko op het WK in Rusland.
Op 11 november gingen na de overwinning van Marokko op Ivoorkust, waarmee het koninkrijk zich voor het eerst in 20 jaar voor het WK plaatste, Marokkaanse Nederlanders massaal de straat op om te feesten.
In Den Haag en Amsterdam liep het feest echter uit de hand. Een motoragent werd belaagd, andere agenten werden met vuurwerk bekogeld en de feestende supporters zorgden voor verkeersproblemen.
Het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders (SMN) steunt de door de politie getroffen maatregelen en roept de supporters op om zich te gedragen. "Jammer genoeg kleven ongeregeldheden aan het voetbal. Dus ik vind het goed als er maatregelen genomen worden. We moeten niet hebben dat supporters bij winst of verlies trammelant schoppen. Dus: vier een feestje, prima, maar gedraag je gewoon!", aldus SMN-woordvoerster Bouchra Dibi.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots