4 augustus 2019 - 13:50 - Wereld
Moslims die in de Verenigde Staten een gevangenisstraf uitzitten zijn er het slachtoffer van discriminatie en vervolging.
Volgens de NGO Muslim advocates hebben moslimgedetineerden het recht niet om hun geloof vrij te beoefenen en worden verplicht om niet-halal voedsel te eten.
Een rapport van de organisatie toont aan dat het aantal moslims in Amerikaanse gevangenissen blijft toenemen en dat ze, als straf, het recht niet hebben om hun geloof vrij te beoefenen
Moslims vertegenwoordigen 9 procent van alle gedetineerden in de Verenigde Staten. Ook het aantal moslima’s in detentiecentra blijft groeien, voornamelijk in Pennsylvania, Texas, Wisconsin en Kansas.
Moslimgevangenen worden geconfronteerd met problemen met betrekking tot huisvesting en hebben geen recht op een aangepast halal-dieet of om te bidden. In sommige penitentiaire inrichtingen wordt het aan moslims verboden om te bidden, terwijl andere religieuze groepen dat wel mogen doen.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje