15 augustus 2022 - 19:40 - Marokko
De gerechtelijke politie heeft afgelopen woensdag de hoofdverdachte van de moord op een politie-inspecteur in Khemisset voorgeleid aan de rechter bij het Hof van Beroep van Rabat. Hij werd aangeklaagd voor moord met voorbedachten rade en in voorlopige hechtenis genomen.
Al Akhbar meldt dat de 25-jarige verdachte een bekende is van de politie. Hij zou betrokken bij zaken van diefstal, mishandeling, wapenbezit, ongehoorzaamheid en drugshandel. Hij heeft sinds hij 14 jaar is, al zes gevangenisstraffen uitgezeten.
Lees ook: Abdellatif Hammouchi bevorderd doodgestoken politieman
Op 20 juli van dit jaar merkte een politiepatrouille drie mannen op die in Khemisset voorbijgangers probeerden te beroven en hen met messen bedreigden. De verdachte en zijn twee handlangers verzetten zich hevig en vielen de inspecteur aan met een mes. De agent werd meerdere malen in het hoofd en de borst gestoken.
Het slachtoffer overleed na tien dagen op de intensive care van het militair ziekenhuis in Rabat te hebben doorgebracht. De hoofdverdachte werd door een collega van het slachtoffer neergeschoten en onder toezicht in het Ibn Sina ziekenhuis in Rabat opgenomen.
Lees ook: Inezgane: twee verdachten aangeklaagd voor moord op politieman
De beklaagde is afgelopen woensdag voorgeleid aan de onderzoeksrechter die hem heeft aangeklaagd voor moord met voorbedachten rade en de vorming van een criminele bende gespecialiseerd in overvallen. Hij werd in preventieve hechtenis geplaatst.
Hicham al twee jaar ’opgesloten’ in zijn huis in Dordrecht
Sihame El Kaouakibi krijgt euro schadevergoeding
Brusselse agenten veroordeeld voor dodelijke achtervolging Ouassim en Sabrina
Juwelen geschonken door Koning Hassan II aan koningin Fabiola geveild
Koning Mohammed VI blijft in de Verenigde Arabische Emiraten
Spionagesatellieten: Marokko verkiest Israël
Juwelen geschonken door Koning Hassan II aan koningin Fabiola geveild
Koning Mohammed VI blijft in de Verenigde Arabische Emiraten
Spionagesatellieten: Marokko verkiest Israël
Luchthaven Tanger wordt groter en moderner
Daklozen in Tanger in strijd tegen de koude: een roep om hulp
Marokko’s ambitieuze snelwegprojecten in volle gang
Legt Ryanair nieuw beleid op aan reizigers naar Marokko?
Bouw Mohammed VI-toren in laatste fase