20 september 2022 - 12:00 - Marokko
De politie in Rabat heeft vrijdagavond en zaterdagnamiddag tien mensen gearresteerd, waaronder een inspecteur. Allen worden verdacht van lidmaatschap aan een criminele organisatie gespecialiseerd in oplichting, functiediefstal, gijzeling en diefstal.
Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN probeerde één van de arrestanten een burger op te lichten voor 1 miljoen dirham. Hij zou het slachtoffer in ruil voor dit geldbedrag rood kwik leveren, dat voor roqya sessies wordt gebruikt.
Lees ook: Marokko: politie-inspecteur fraudeert via WhatsApp op examen
Onderzoek leidde de rechercheurs tot een oplichter die reeds bij politie en justitie bekend stond. Ook werden twee voormalige politieagenten aangehouden. Beiden hadden grote geldbedragen afkomstig uit criminele activiteiten bij zich. Ze zouden hulp hebben gekregen van de inspecteur, in ruil voor een belangrijke som geld.
Lees ook: Marokkaanse doet aangifte tegen inspecteurs DGSN
De tien verdachten werden in bewaring gesteld. Het onderzoek loopt nog. Politie sluit nieuwe arrestaties niet uit.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra