Toespraak Koning Mohammed VI vandaag
Koning Mohammed VI gaat vandaag een toespraak geven ter gelegenheid van de 65e verjaardag van de Revolutie van de Koning en het Volk op 20 augustus.
- Marokko
Koning Mohammed VI heeft een steunbericht gestuurd naar de familie van Aharon Monsonégo. De opperrabbijn van Marokko overleed dinsdag in een ziekenhuis in Jeruzalem.
In zijn bericht betuigt de Koning zijn medeleven aan de familie van de rabbijn en aan de hele joodse gemeenschap in Marokko.
Het overlijden van Aharon Monsonégo is volgens Koning Mohammed VI niet alleen een groot verlies voor zijn familie en de joodse gemeenschap, maar ook voor zijn land. "Marokko heeft in hem een patriot verloren die bekend stond om zijn liefde voor zijn Marokkaanse identiteit en de glorieuze Alawietentroon.", aldus de Koning.
Volgens Mohammed VI heeft Aharon Monsonégo "altijd blijk gegeven van zijn toewijding bij de uitoefening van zijn verschillende functies, als magistraat bij het rabbijnse tribunaal van Casablanca en als opperrabbijn van ons koninkrijk".
Lees meer
Koning Mohammed VI gaat vandaag een toespraak geven ter gelegenheid van de 65e verjaardag van de Revolutie van de Koning en het Volk op 20 augustus.
Koning Mohammed VI heeft in een bericht zijn steun betuigd aan de familie van Mohammed Karim Lamrani, voormalige Premier van Marokko die donderdag op 99-jarige leeftijd in...
Aharon Monsonego, groot Rabbijn van Marokko, is dinsdag op 90-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Jeruzalem overleden.
Tot grote verassing heeft Koning Mohammed VI de minister van Economie en Financiën Mohammed Boussaid ontslagen.
Koning Salman van Saoedi-Arabië ontving woensdag in Mina de hoofden van de Marokkaanse delegatie voor de bedevaart 1439.