13 april 2013 - 21:39 - Economie
Marokko heeft dit jaar 3 miljard dirham aan investeringen voorzien voor olie-exploratie. Dat vertelde Fouad Diouri, minister van Energie, Mijnen, Water en Milieu.
Volgens de verantwoordelijke beschikt Marokko over een belangrijk potentieel, maar moeten er meer boringen worden uitgevoerd. De Internationale Investeringsbank Citibank had onlangs dezelfde conclusies getrokken.
Amina Benkhadra, baas van de staatsoliemaatschappij Onhym, zegt dat in Marokko tot nu toe 340 putten werden geboord. Ook zijn een dertigtal buitenlandse bedrijven aanwezig in het land. Dit jaar zijn er enkel boringen op vaste grond gepland, volgend jaar wordt er in zee geboord.
Vooral de hoge prijs van boringen is belemmerend. In 2005 werd voor het eerst in Marokko naar olie gezocht. Het boren van een put kostte toen 25 miljoen dollar. Vandaag is dat ruim 100 miljoen euro.
Buitenlandse groepen betalen hier 95% van. De rest wordt door Onhym gefinancierd. In de laatste vijf jaar investeerden buitenlanders tussen 800 en 900 miljoen dirham in de olie-exploratie in Marokko.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?