Marokkaanse Marine werft vrouwen aan
In Marokko opent de Koninklijke Marineschool voor het eerst zijn deuren aan vrouwen. Marokkaanse kandidates mogen meedoen aan het toelatingsexamen.
4 mei 2014 - 15:44 - Marokko
Viktor Bondarev, baas van de Russische luchtmacht, heeft vorige week in Marrakech zijn Marokkaanse ambtgenoot Ahmed Boutaleb ontmoet.
Volgens ChoufTv is het de eerste keer dat Marokkaanse en Russische legerverantwoordelijken elkaar ontmoeten, sinds mislukte onderhandelingen twee jaar geleden over de aankoop door Marokko van Russische helikopters.
De zelfde bron oordeelt dat deze meeting het bewijs is dat de twee landen hun militaire samenwerking nieuw leven willen inblazen.
In september heeft een delegatie van het Marokkaans leger zelfs een bezoek gepland aan Moskou. Aan dit officieel bezoek zal onder meer een Marokkaans-Russische militaire commissie deelnemen, om de samenwerking tussen de twee landen te bespreken.
Lees meer
In Marokko opent de Koninklijke Marineschool voor het eerst zijn deuren aan vrouwen. Marokkaanse kandidates mogen meedoen aan het toelatingsexamen.
Marokko is de zevende Afrikaanse militaire macht volgens een ranking van Global Firepower voor het jaar 2014. Wereldwijd heeft Marokko hzt 65e machtigste leger, ver achter...
China probeert al enige tijd de Marokkaanse luchtmacht te overtuigen om haar straaljagers van het type FC-1 (Fighter china) te kopen.
De betrekkingen tussen Marokko en Rusland zijn sinds enkele weken ernstig bekoeld door het uitstel van de lancering van twee militaire satellieten door Marokko.
Afgelopen maandag werden voor het eerst in Marokko vijf Spaanse F-18 gevechtsvliegtuigen ingezet tijdens een gezamenlijke militaire oefening in Meknes.