18 maart 2019 - 12:40 - Marokko
De militaire oefening ’African Lion 2019’ is zaterdag van start gegaan in het zuiden van Marokko met de deelname van de Verenigde Staten. Het is één van de belangrijkste militaire oefeningen in de wereld.
De oefening loopt tot 7 april en vindt plaats in Agadir, Tifnit, Tan-Tan, Tata en Ben Guerir. Volgens een verklaring van de Royal Armed Forces doelt de oefening erop de grond- en luchtinterventies te verbeteren en humanitaire acties voor te bereiden.
Op het programma: commando-activiteiten, operaties tegen gewelddadige terroristische organisaties en land- en luchtoefeningen. Tijdens de oefeningen zullen tevens medische teams van beide legers de bevolking in de regio van Tata medische hulp bieden.
Aan deze 16e editie nemen waarnemers van vijf landen deel, met name Canada, Spanje, Groot-Brittannië, Senegal en Tunesië. De oefening is een samenwerking van het Marokkaans leger en Africom.
Regio Marrakech getroffen door reeks lichte aardbevingen
Sofyan Amrabat erkent blessure te hebben verborgen
Marokkaan aan Joe Biden: "Ik hou van je" (video)
Achraf Hakimi voor de rechter
Marokko vs Algerije: Naurdiev en Hadbi in de ring bij Brave FC 79
Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
Regio Marrakech getroffen door reeks lichte aardbevingen
Marokkaan aan Joe Biden: "Ik hou van je" (video)
Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
In Gaza gevangen Marokkanen beleven nachtmerrie
Smail brengt Belgische frietjes en stoofvlees naar Marrakech
Marokko onder vuur: ruim 800 verantwoordelijken naar Dubai voor COP28
Abdellatif Hammouchi als superster ontvangen in Tanger (foto’s)
Martelmoord Hilal Makhtout: "Ik zette hem onder de douche om hem te reanimeren"