17 mei 2012 - 12:30 - Economie
Meriem Bensaleh werd woensdag verkozen tot voorzitster van het Algemeen Verbond van Ondernemingen van Marokko (CGEM) voor een termijn van drie jaar. Zij volgt Mohamed Horani op, die haar kandidatuur had ondersteund.
Enige kandidate voor de voorzitterschap van het CGEM, kreeg Meriem Bensaleh 96,8% van de stemmen op een meeting in Casablanca. Zij wordt de eerste "bazin der bazen" in Marokko.
De stemming werd bijgewoond door de economische elite van Casablanca. In een toespraak raadde Mohamed Horani, Meriem Bensaleh aan om een vertrouwenscultuur te creëren en samen te werken met Benkirane’s regering.
Opgericht in 1947 door Jean Imberti, is het CGEM een privé-vereniging van Marokkaanse bedrijven uit verschillende sectoren, en speelt een sleutelrol in de betrekkingen met de overheid en sociale partners.
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?