Drie miljard vaten olie in El Jadida
De oliereserves in het offshore-bassin van Mazagan in El Jadida, werden na onderzoeken van het Australische bedrijf Pura Vida, geschat op 3,2 miljard vaten.
- Economie
Meriem Bensaleh werd woensdag verkozen tot voorzitster van het Algemeen Verbond van Ondernemingen van Marokko (CGEM) voor een termijn van drie jaar. Zij volgt Mohamed Horani op, die haar kandidatuur had ondersteund.
Enige kandidate voor de voorzitterschap van het CGEM, kreeg Meriem Bensaleh 96,8% van de stemmen op een meeting in Casablanca. Zij wordt de eerste "bazin der bazen" in Marokko.
De stemming werd bijgewoond door de economische elite van Casablanca. In een toespraak raadde Mohamed Horani, Meriem Bensaleh aan om een vertrouwenscultuur te creëren en samen te werken met Benkirane’s regering.
Opgericht in 1947 door Jean Imberti, is het CGEM een privé-vereniging van Marokkaanse bedrijven uit verschillende sectoren, en speelt een sleutelrol in de betrekkingen met de overheid en sociale partners.
Lees meer
De oliereserves in het offshore-bassin van Mazagan in El Jadida, werden na onderzoeken van het Australische bedrijf Pura Vida, geschat op 3,2 miljard vaten.
Het verbond van Marokkaanse ondernemingen CGEM heeft zaterdag in Laayoune voor 4,2 miljard dirham aan ontwikkelingsprojecten in de Sahara aangekondigd.
De begrotingswet voor 2012 is woensdag goedgekeurd door het parlement met 166 stemmen voor, 49 tegen en 15 onthoudingen. De tekst wijdt 51 miljard dirham aan onderwijs, 12...
De begrotingswet van Marokko voor 2012 is donderdag goedgekeurd tijdens een regeringsraad. Een economische groei van 4,2% wordt dit jaar verwacht.
De 16e editie het mode evenement "Caftan", is op zaterdag 12 mei in het Congrespaleis van Marrakech gehouden. Veertien ontwerpers presenteerden er hun mooiste caftancollectie’s.