Zoeken

Acht mensen opgepakt voor fraude eindexamen in Marokko

12 juni 2013 - 11:13 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Acht mensen zijn dinsdag gearresteerd voor fraude tijdens het examen. Het gaat om studenten, maar ook om jongeren die buiten de scholen hun diensten aanboden tegen geld.

De examenvragen werden nog geen tien minuten na het begin van de examens gefotografeerd en op Facebook geplaatst via mobiele telefoons. Vooral in Rabat, Salé en Casablanca werd er veel gefraudeerd.

Antwoorden op de examens natuurkunde-scheikunde, natuurwetenschappen, Arabisch en boekhouding, waren vrijwel onmiddellijk op Facebook beschikbaar. De pagina-eigenaars beloven spoedig nog meer vragen en antwoorden te plaatsen.

In een verklaring laat het ministerie van Onderwijs weten dat de vragen en antwoorden op Facebook, niet degenen van de examens zijn.

Minister Mohamed El Ouafa van Onderwijs, had in mei gedreigd de namen van fraudeurs op het eindexamen, op internet te publiceren. Daarnaast riskeren studenten die worden betrapt een gevangenisstraf. Ook medeplichtigen kunnen worden vervolgd.

Lees meer

Namen fraudeurs eindexamen Marokko op internet

Om tegen de toename van fraudegevallen bij het baccalaureaat examen te strijden, wil minister El Ouafa van Onderwijs, de namen van de valsspelers op internet publiceren. De...

Acht verkeersdoden per dag in Marokko

Twee mensen zijn omgekomen en 13 anderen raakten gewond bij een ongeval op de snelweg tussen Settat in Marrakech, in de nacht van dinsdag op woensdag.

Celstraf voor examenfraude in Marokko

Het Marokkaans parlement bespreekt momenteel een wetsvoorstel in verband met examenfraude. De tekst voorziet gevangenisstraffen voor fraudeurs.

Docent mishandeld door valsspeler tijdens eindexamen Marokko

Een leerling heeft maandag in Salé een docent mishandeld, nadat hij was betrapt op valsspelen tijdens het eindexamen.

Marokko reikt eindejaarsdiploma in het Amazigh uit

Marokko gaat dit jaar voor het eerst diploma’s in het Tamazight uitreiken aan afgestudeerden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team