30 augustus 2025 - 12:10 - Marokko
De regering van Melilla heeft scherpe kritiek geuit op de Europese Unie vanwege haar financiële steun aan de aanleg van de haven Nador West Med in Noord-Marokko. Volgens de Spaanse enclave wordt zijzelf geconfronteerd met obstakels, terwijl de Europese Unie het naburige land volop steunt.
Raadslid voor Milieu, Daniel Ventura, hekelde tijdens een persconferentie de houding van de Europese Unie: "Ze leggen ons alle mogelijke obstakels op, terwijl ze geen barrières voor Marokko opwerpen." Hij wees op de financiële steun van de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD), die al drie leningen heeft verstrekt voor het havenproject. De meest recente lening bedroeg in maart nog 110 miljoen euro.
Lees ook: Marokko breidt Nador West Med uit, Spanje onder druk
Bovendien beweerde Ventura dat een deel van het afval in de wateren van Melilla afkomstig is van de haven van Nador. Hij prees de schoonmaakploegen die het hele jaar door werken om het vaste afval dat richting de Spaanse kust drijft, te beheren en op te ruimen.
Walid Regragui over Ihattaren: "Fijn dat hij beseft hoe groot Marokko is"
Verkeersongeval Marokkaanse gezin in Frankrijk, kinderen zwaar gewond
"Allah is lesbian": Ibtissame Lachgar blijft in cel ondanks kanker
Taghazout, dé nieuwe hotspot volgens National Geographic
Loonkloof in Marokko: vrouwen werken drie maanden gratis
Lucky Numbers koopt Marokkaanse queer-film "Bouchra"
"Allah is lesbian": Ibtissame Lachgar blijft in cel ondanks kanker
Taghazout, dé nieuwe hotspot volgens National Geographic
Loonkloof in Marokko: vrouwen werken drie maanden gratis
Royal Air Maroc doet inkopen bij Qatar Airways
Melilla jaloers op EU-steun voor Nador West Med
Passagier vermist na val van veerboot Tanger-Tarifa
Politieagent in Marokko slachtoffer cyberpesten, klacht ingediend
Marokko en Irak gaan samenwerken