Zoeken

Mega-vangst: 12.000 drugspillen gevonden in auto Spaanse Marokkaan

29 september 2025 - 16:20 - Marokko

©

Een opmerkelijke vangst in de haven van Tanger Med heeft afgelopen weekend een grote lading psychotrope stoffen uit de roulatie gehaald.

De Marokkaanse veiligheidsdiensten hebben in de vroege ochtend van zaterdag een poging tot smokkel van 12.000 tabletten Rivotril verijdeld. Rivotril is een psychotroop medicijn dat wereldwijd wordt beschouwd als een gecontroleerde substantie vanwege het risico op misbruik.

Lees ook: Grens Marokko: gezin had kinderen én 137 kilo hasj in bagage

De omvangrijke illegale lading werd ontdekt tijdens een grondige inspectie van een personenauto met een buitenlands kenteken. Het voertuig was zojuist per schip aangekomen vanuit een Europese haven. De bestuurder van de wagen, een 43-jarige Marokkaan die tevens de Spaanse nationaliteit bezit, is onmiddellijk aangehouden in verband met de smokkelpoging.

Volgens de vrijgegeven informatie is de verdachte inmiddels ter beschikking gesteld van een gerechtelijk onderzoek. Dit onderzoek, dat wordt gevoerd onder toezicht van het bevoegde parket, moet de volledige omstandigheden van de zaak ophelderen. De speurders zullen proberen de exacte beweegredenen achter deze grootschalige smokkel te achterhalen en de eventuele vertakkingen van dit netwerk in kaart te brengen, zowel binnen Marokko als daarbuiten.

Lees ook: Marokkaanse drug richt ravage aan onder jongeren in Spanje

Deze succesvolle operatie is een direct gevolg van de onophoudelijke inspanningen van de verschillende veiligheidsdiensten in Marokko. Het koninkrijk zet volop in op de strijd tegen de illegale handel in verdovende middelen en psychotrope stoffen. Door middel van strikte controles en intensieve samenwerking tracht men alle vormen van grensoverschrijdende criminaliteit effectief te bestrijden en te verhinderen dat gecontroleerde middelen de markt bereiken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team