7 december 2015 - 20:20 - Marokko
De oude medina van Marrakech in het zuiden van Marokko viert van 18 tot 20 december haar 30e verjaardag als werelderfgoed van de Unesco.
De medina van Marrakech met haar wereldbekende Djemaa El Fna plein werd in 1985 door de Unesco tot Werelderfgoed verklaard.
Meerdere evenementen werden voor de gelegenheid in de Rode stad georganiseerd door een groep verenigingen die zich inzetten voor het behoud van het Marokkaans erfgoed in samenwerking met de regio Marrakech-Safi, de Wilaya en de ministeries van Cultuur en Islamitische zaken.
In dezelfde periode worden ook meerdere debatten georganiseerd over de ontwikkeling van de stad in de afgelopen dertig jaar en de maatregelen die moeten worden getroffen om de oude medina, haar tuinen, moskeeën en zaouias te beschermen.
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop