Vrouw krijgt celstraf voor terrorisme in Marokko
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft eind deze week opnieuw strenge gevangenisstraffen uitgesproken tegen meerdere terreurverdachten.
22 november 2015 - 15:45 - Marokko
Het Openbaar ministerie heeft donderdag in Salé de maximale straf geëist tegen een man die vervallen voedingsmiddelen verkocht en de winsten gebruikte om Daesh te financieren.
Een onderzoek van de antiterreurpolitie BCIJ toonde aan dat de verdachte het geld gebruikt voor "de financiering van Daesh in Irak en Syrië" en "mensen ronselde voor de terreurbeweging".
Ruim 130 ton vervallen voedingsmiddelen waaronder jam, fruitsap, tomaat in blik, mineraalwater, dadels, maïs en snoep werden in verschillende magazijnen van het bedrijf van de verdachte gevonden. De goederen werden in Tanger, Oujda, Ouarzazate, Marrakech en Al Hoceima verkocht.
Lees meer
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft eind deze week opnieuw strenge gevangenisstraffen uitgesproken tegen meerdere terreurverdachten.
Marokko heeft eind vorig week opnieuw een drugsnetwerk opgerold. De organisatie was actief in meerdere steden en zou banden hebben met de terreurbeweging Islamitische staat.
Het openbaar ministerie in Meknes heeft 20 jaar gevangenisstraf geëist tegen twee vrouwen die tijdens een duiveluitdrijving hun eigen zus vermoordden.
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft in een verklaring meer uitleg gegeven over de plannen van de Turkse terreurverdachten die vorige week in Oujda werden...
De Marokkaanse antiterrorismepolitie BCIJ heeft donderdag een nieuwe terreurcel van Daesh opgerold. Drie mensen werden gearresteerd.