Zoeken

Turkse terreurverdachten in Marokko gearresteerd

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Twee Turkse en een Marokkaanse terreurverdachten werden afgelopen donderdag door de politie in Oujda gearresteerd. Allen zouden trouw hebben gezworen aan de terreurorganisatie Daesh.

De drie mannen worden ervan verdacht telefonische gesprekken van een Marokkaanse telecomoperator voor de terreurbeweging te hebben gehackt. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse zaken in een verklaring.

Een van de drie verdachten zou eerder al in het Syrische Hama hebben verbleven. Hij kreeg er "een opleidingen over het gebruik van lichte en zware wapens" en heeft er "deelgenomen aan gevechten met de terroristische organisatie Daesh tegen het Syrische leger".

De twee Turkse verdachten zijn afkomstig uit een grensstad met Syrië en hadden regelmatig contact met leiders van de terreurbeweging, aldus het ministerie.

Lees meer

Tot 7 jaar cel voor terreurverdachten in Marokko

De rechtbank van Salé heeft eind vorige week elf terreurverdachten tot gevangenisstraffen gaande van 2 tot 7 jaar veroordeeld.

Marokko rolt opnieuw terreurcel op, 7 arrestaties

De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft dinsdag een nieuwe terreurcel opgerold. Zeven mensen werden gearresteerd.

Marokko verijdelt aanslag en ontdekt wapenarsenaal

De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft zaterdagochtend vijf terreurverdachten gearresteerd. De cel werkte vanuit Essaouira, Sidi Allal Bahraoui, Beni Mellal en Tinzouline.

Marokko rolde deze morgen een terreurcel op

De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft deze morgen een nieuwe terreurcel opgerold in Dar Bouazza, in de regio van Casablanca.

Marokko arresteert negen terreurverdachten die aanslagen planden

Een terreurcel die meerdere aanslagen in Marokko voorbereidde werd vrijdag opgerold. De leden van de cel werden door agenten van de BCIJ in Kenitra, Salé, Kasbah Tadla, Beni...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team