5 oktober 2015 - 16:30 - Marokko
Tientallen Marokkaanse familie’s van slachtoffers die bij de massapaniek in Mina omkwamen, willen de Saoedische autoriteiten voor de rechter slepen.
Meerdere familie’s hebben samen reeds een bekende Franse advocatenbureau ingeschakeld om uit te zoeken of een klacht tegen de Saoedische staat een kans heeft op effectieve vervolging.
Volgens Al Massae probeert een Marokkaanse vereniging in contact te komen met nog meer slachtoffers of hun familie’s om de klacht meer gewicht te geven.
Bij de massapaniek op donderdag 24 september in Mina, nabij Mekka, kwamen 769 mensen om, waaronder 19 Marokkaanse pelgrims.
Lees meer
Minister Ahmed Toufiq van Islamzaken heeft dinsdag in het Parlement bevestigd dat 42 Marokkanen bij de massapaniek in Mina waren omgekomen.
De vader van Marokkaanse topmodel Laila Hadioui is bij de paniek op donderdag 24 september in Mina omgekomen. Dat laat het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken weten.
Bij de massapaniek van vorige week in Mina, nabij Mekka, zijn zeker vijf Marokkaanse pelgrims omgekomen. Ook worden 34 Marokkanen vermist. De cijfers zijn echter niet...
Een vrouw is vrijdagavond op een vlucht van Royal Air Maroc tussen Mekka en Fez overleden. Volgens Al Akhbar had zij de massapaniek in Mina overleefd.
Een Marokkaanse pelgrim werd na de ramp in Mina, nabij Mekka, bijna levend begraven. Hij vertelde de gebeurtenissen zelf aan Al Massae.
Tientallen Marokkaanse pelgrims hebben vrijdag tegen de organisators van de bedevaart in Mekka gedemonstreerd. Zij werden na het drama in Mina aan hun lot overgelaten.
In Saoedi-Arabië zijn donderdag ruim 700 mensen omgekomen in een gedrang. Onder de slachtoffers zouden zich 87 Marokkanen bevinden.
De politie heeft een demonstratie tegen Saoedi-Arabië en het drama in Mina met grof geweld uiteengedreven in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
Het Marokkaanse ministerie van Islamzaken heeft de prijs van de Hadj voor 2016 bekendgemaakt. Dit jaar zullen pelgrims 46.922 dirham moeten betalen om de bedevaart te verrichten.
Marokkaanse vrouwen hebben het recht niet meer om naar Saoedi-Arabië te vertrekken om er als huispersoneel te werken. Dat heeft het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken...