6 december 2024 - 10:30 - Marokko
Eenendertig hotels in Marrakech zijn voor drie maanden gesloten. Dit besluit is genomen door Farid Chourak, de gouverneur van de regio Marrakech-Safi, vanwege diverse overtredingen van de regelgeving.
Inspecties door gemengde commissies, bestaande uit vertegenwoordigers van lokale autoriteiten en de politie, brachten in verschillende hotels en pensions in de stad tal van misstanden aan het licht.
Lees ook: Marrakech: volle hotels verhullen hardnekkig probleem
Volgens de autoriteiten van Marrakech waren de overtredingen "flagrant". Het ging onder andere om het niet naleven van sluitingstijden, illegale alcoholverkoop, geluidsoverlast voor omwonenden en ongepast gedrag. De verantwoordelijken van deze hotels waren al eerder gewaarschuwd, maar bleven de regels overtreden, aldus een officieel bericht. De wali greep daarom in om de rust van de inwoners en het toeristische imago van Marrakech te beschermen.
Lees ook: Marokkaanse hotels onder druk door ’mystery guest’
Farid Chourak waarschuwde dat herhaaldelijke overtredingen zullen leiden tot definitieve sluiting van de betrokken hotels en tot gerechtelijke vervolging. In de tussentijd moeten de eigenaren de salarissen van hun werknemers gedurende de sluitingsperiode doorbetalen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Royal Air Maroc vernieuwt vloot: deals met Airbus en Boeing
Marokko zet nieuwe superradars in tegen snelheidsovertreders
Watermeloen: Marokko verplettert concurrentie in Europa
Verantwoordelijken geschorst na negeren oproep Koning Mohammed VI
Al Hoceima in de startblokken voor bezoek Koning Mohammed VI
VS kent logistiek contract toe aan Marokko en bondgenoten
Spanningen in Al Hoceima door explosie van straathandel
Ophef in Marokko: miljardairs uit Tanger verrichten Hadj op kosten van de staat