13 januari 2025 - 09:40 - Marokko
Marrakech heeft in 2024 een nieuw recordaantal toeristen verwelkomd: bijna 4 miljoen. Ook het aantal overnachtingen steeg tot meer dan 12 miljoen, met een gemiddelde bezettingsgraad van hotels van 72%, aldus Hamid Bentahar, voorzitter van de Regionale Raad voor Toerisme (CRT) van Marrakech-Safi.
"Deze resultaten weerspiegelen de gezamenlijke inspanningen van publieke en private partijen om Marrakech te promoten als een topbestemming wereldwijd", aldus Bentahar. "Deze resultaten zijn een bron van collectieve trots, maar moeten ons vooral inspireren om onze inspanningen te versterken om Marrakech te positioneren als een onmisbare en duurzame bestemming."
Lees ook: Marokko meest bezochte land van Afrika
Achraf Fayda, directeur-generaal van het Marokkaans verkeersbureau (ONMT), benadrukte het belang van deze dynamiek. Hij pleit voor een inclusieve aanpak die de mogelijkheden van de omliggende provincies benut. Het ONMT ondersteunt Marrakech bij het aantrekken van toeristen uit verschillende markten. Ook vertegenwoordigers van de toeristische sector prezen de inspanningen van het ONMT. Zij benadrukten het belang van een proactieve strategie om nieuwe internationale markten aan te boren, bijvoorbeeld door het versterken van vliegverbindingen met Latijns-Amerika, Azië en Afrika.
Lees ook: Toerisme: "Marokko kan nog veel meer!"
Het CRT, het ONMT en de toeristische sector willen samenwerken om Marrakech aantrekkelijk te houden voor toeristen en van 2025 een nog succesvoller jaar te maken.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk