25 juli 2018 - 16:30 - Marokko
De rechtbank van eerste aanleg in Marrakech heeft maandagavond uitspraak gedaan in de zaak tegen de Franse vrouw die van overspel werd beschuldigd na een nacht met een getrouwde man te hebben doorgebracht.
Volgens Kech24 werd de vrouw tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 500 dirham veroordeeld. Haar minnaar, een getrouwde Marokkaanse man, werd tot drie maanden celstraf en eenzelfde boete van 500 dirham veroordeeld.
De twee waren in een appartement gearresteerd nadat de bedrogen echtgenote aangifte had gedaan tegen haar man en zijn minnares. Beiden waren door de politie meegenomen en in bewaring gesteld.
Na haar vrijlating was de 41-jarige vrouw onmiddellijk naar Frankrijk teruggekeerd. Ze vertelde toen aan Franse media dat haar rechten waren geschonden en dat ze twee dagen lang in onmenselijke omstandigheden was vastgehouden, wat de Marokkaanse politie in een verklaring heeft ontkend.
Lees meer
De Marokkaanse politie heeft vandaag de beschuldigingen van een Franse vrouw die voor overspel in Marrakech werd gearresteerd, ferm ontkend.
Hind Achabi heeft haar gevangenisstraf uitgezeten. De rijke zakenvrouw was tot 2 jaar celstraf veroordeeld voor overspel.
Een getrouwde vrouw en haar minnaar zijn beiden tot vier jaar gevangenisstraf en een schadevergoeding van 30.000 dirham te voordele van de bedrogen man veroordeeld.
Hind Achabi werd op 10 augustus vrijgelaten. In een video uit de zakenvrouw, die was veroordeeld voor overspel, haar dankbaarheid voor de steun die ze kreeg tijdens haar...
In de nacht van maandag op dinsdag heeft het Hof van beroep in Rabat een honderdtal mensen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik.
Bouchra El Yahyaoui is maandag tot twee maanden gevangenisstraf en 5000 dirham boete veroordeeld voor haar steun aan de Hirak protestbeweging.
De rechtbank van El Jadida heeft een jonge vrouw en haar minnaar uit Bir Jdid tot levenslang veroordeeld voor de moord op haar echtgenoot.
Hind Achabi kwam op 10 augustus vrij na een gevangenisstraf van 2 jaar te hebben uitgezeten voor overspel. Zij heeft besloten om haar ex-man te vervolgen voor valse...
De rechtbank van Imintanout bij Marrakech heeft een vrouw tot 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 1000 dirham veroordeeld voor overspel.
Virtueel ontrouw zijn is geen overspel. Dat heeft een rechter bij de rechtbank van eerste aanleg in Salé begin mei besloten.