Marokko: honderdtal ambtenaren veroordeeld voor corruptie
In de nacht van maandag op dinsdag heeft het Hof van beroep in Rabat een honderdtal mensen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik.
- Marokko
De rechtbank van eerste aanleg in Marrakech heeft maandagavond uitspraak gedaan in de zaak tegen de Franse vrouw die van overspel werd beschuldigd na een nacht met een getrouwde man te hebben doorgebracht.
Volgens Kech24 werd de vrouw tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 500 dirham veroordeeld. Haar minnaar, een getrouwde Marokkaanse man, werd tot drie maanden celstraf en eenzelfde boete van 500 dirham veroordeeld.
De twee waren in een appartement gearresteerd nadat de bedrogen echtgenote aangifte had gedaan tegen haar man en zijn minnares. Beiden waren door de politie meegenomen en in bewaring gesteld.
Na haar vrijlating was de 41-jarige vrouw onmiddellijk naar Frankrijk teruggekeerd. Ze vertelde toen aan Franse media dat haar rechten waren geschonden en dat ze twee dagen lang in onmenselijke omstandigheden was vastgehouden, wat de Marokkaanse politie in een verklaring heeft ontkend.
Lees meer
In de nacht van maandag op dinsdag heeft het Hof van beroep in Rabat een honderdtal mensen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik.
De Marokkaanse politie heeft vandaag de beschuldigingen van een Franse vrouw die voor overspel in Marrakech werd gearresteerd, ferm ontkend.
Een getrouwde vrouw en haar minnaar zijn beiden tot vier jaar gevangenisstraf en een schadevergoeding van 30.000 dirham te voordele van de bedrogen man veroordeeld.
De rechtbank van El Jadida heeft een jonge vrouw en haar minnaar uit Bir Jdid tot levenslang veroordeeld voor de moord op haar echtgenoot.
Virtueel ontrouw zijn is geen overspel. Dat heeft een rechter bij de rechtbank van eerste aanleg in Salé begin mei besloten.