23 februari 2017 - 17:50 - Marokko
Marokko is volgens het nieuw rapport van het Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) de 24e grootste wapenimporteur ter wereld.
In Afrika is Marokko 2e net na zijn eeuwige rivaal Algerije. Het buurland is goed voor 46 procent van alle wapenaankopen in Afrika. Marokko volgt met 15 procent en Nigeria is derde met 4,6 procent.
Voor de aankoop van wapens kiest Marokko voornamelijk voor de Verenigde Staten met 46 procent van de ingevoerde wapens. Frankrijk volgt met 34 procent en Nederland is derde met 18 procent.
Wereldwijd is India de grootste wapenimporteur. Daarna volgen Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije. De Verenigde Staten, Rusland, China en Frankrijk zijn tevens de grootste wapenexporteurs ter wereld.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko