Marokko: regering denkt aan feestdag voor Amazigh-Nieuwjaar
De Marokkaanse regering onderzoekt de mogelijkheid om van het Amazigh-Nieuwjaar een feestdag te maken.
- Marokko
In Marokko wordt vandaag het Amazigh nieuwjaar Yennayer 2966 gevierd. De 1e Yennayer van het Amazigh kalender kondigt het begin van het agrarisch jaar aan.
Het Amazigh kalender, ook wel de Filahi-kalender genoemd, wordt al eeuwenlang door Imazighen gebruikt om het landbouwwerk te beheren.
Tijdens Idh Yennayer komen familie’s samen en worden er traditionele Berberse maaltijden bereid zoals orkimn en tagoula.
In Marokko wordt er veel belang gehecht aan Yennayer. Een deel van de bevolking en een aantal politieke partijen eisen dat Yennayer een nationaal feestdag wordt.
Assegas ameggaz!
Lees meer
De Marokkaanse regering onderzoekt de mogelijkheid om van het Amazigh-Nieuwjaar een feestdag te maken.
Ter gelegenheid van het Amazigh nieuwjaar Yennayer werden eerder deze maand de mini miss en mini mister Amazigh verkozen.
Imazighen in Marokko hebben op zaterdag 13 januari het Amazigh Nieuwjaar gevierd.
Betogers en Amazigh-activisten hebben zaterdagnamiddag in Agadir foto’s van de Marokkaanse Premier Abdelilah Benkirane verbrand. De demonstranten deden dit omdat Benkirane een...
In Marokko wordt op maandag 13 januari 2014, het Amazigh nieuwjaar Yennayer 2964 gevierd. De 1e Yennayer van het Amazigh kalender kondigt het begin van het agrarische jaar aan.