2 mei 2012 - 17:30 - Economie
Het Internationale Hof van Arbitrage van de Kamer van Koophandel heeft Marokko veroordeeld om 16 miljoen euro te betalen aan de Italiaanse groep "Salini Construttori SPA",
In 2009 had het Ministerie van Vervoer toen onder leiding van Karim Ghellab, een contract beëindigd met de Italiaan. Deze betrof de aanleg van een deel van de Middellandse Zee bypass tussen Jebha en Ajdir. De beslissing was toen gemotiveerd door de vertraging en nadien de totale stopzetting van de werken.
Het ministerie had iets later via aanbesteding aan een ander bedrijf, de intussen voltooide werken, toevertrouwd.
Het Hof van Arbitrage had in eerste instantie gelijk gegeven aan het ministerie van Ghellab en de Italiaanse groep veroordeeld om 500.000 euro aan Marokko te betalen. De beslissing is eind april herzien ten voordele van Salini dat 16 miljoen euro van Marokko zal krijgen.
Marokko verslaat Nederland in race om Spaanse meloen
Salarisverhoging van 1500 dirham voor Marokkaanse leraren na staking
Lichaam Marokkaanse soldaat opgegraven in Frankrijk
Sofyan Amrabat "slechtste speler" van Manchester United
Goed nieuws voor Marokkaans elftal
Marokkaanse stadje bij beste steden ter wereld om te wonen
Marokko verslaat Nederland in race om Spaanse meloen
Salarisverhoging van 1500 dirham voor Marokkaanse leraren na staking
Sterke stijging prijs pluimvee en eieren veroorzaakt onrust in Marokko
Salaris: goed nieuws voor Marokkanen
ONCF start aanleg HSL Kenitra-Marrakech
Marokko: alcoholprijzen lager dan verwacht
Autoverkopen in Marokko: Porsche blijft groeien
Mohamed Ihattaren heeft een nieuwe club, maar zal zich moeten bewijzen