19 augustus 2019 - 13:20 - Marokko
Tussen 1 mei en 31 juli 2019 kreeg de civiele bescherming in Marokko 8159 meldingen binnen omtrent verdrinkingen, waarvan 53 fataal afliepen.
Volgens cijfers van de dienst werden 8099 drenkelingen op tijd gered en worden zeven mensen nog steeds vermist. De kans dat ze levend worden teruggevonden is nihil.
Deze cijfers hebben betrekking tot alle stranden in het land. De civiele bescherming verwacht dat het aantal slachtoffers in de maanden augustus en september nog flink toeneemt.
Assahra Al Maghribia vernam tevens dat in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima het meest aantal meldingen binnenkwamen met 4296 gevallen van verdrinking waarbij twaalf mensen omkwamen. Daarna volgen de regio’s Rabat-Salé-Kenitra met 1411 verdrinkingen en negen dodelijke gevallen en Casablanca-Settat met 1203 meldingen waarbij twaalf mensen omkwamen.
Voor het seizoen 2019 heeft de civiele bescherming tevens 3315 seizoensgebonden redders aangeworven die worden omkaderd door 211 professionele medewerkers van de civiele bescherming. Allen kregen een opleiding over de reddingsmethodes, de eerste zorgen en de communicatietechnieken.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd