Marokko: BCIJ pakt aanhangers van Daesh op
Agenten van de BCIJ hebben vrijdag twee verdachten gearresteerd voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh.
- Marokko
De BCIJ politiedienst heeft vrijdagavond zes verdachten gearresteerd die aanslagen planden in Marokko.
Volgens een verklaring van het ministerie van Binnenlandse zaken konden de verdachten worden gearresteerd dankzij een tip van de inlichtingendienst DGST.
De terroristische cel werd in Beni Mellal opgerold. De zes leden van de organisatie hadden trouw gezworen aan Daesh. Allen zijn tussen 24 en 37 jaar oud en zouden jongeren hebben willen aanwerven om aanslagen in het koninkrijk te plegen.
Tijdens de antiterrorisme actie werd elektronisch materiaal, boeken en folders van Daesh en wapens in beslag genomen.
Lees meer
Agenten van de BCIJ hebben vrijdag twee verdachten gearresteerd voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh.
Bij een antiterrorisme-actie van de Marokkaanse veiligheidsdienst DGSN zijn maandag drie verdachten gearresteerd die trouw hadden gezworen aan Daesh.
De vier verdachten die werden gearresteerd voor de moord op twee jonge Scandinavische vrouwen bij de Toubkal-berg, hadden trouw gezworen aan Daesh.
Drie verdachten werden deze ochtend in het noorden van Marokko aangehouden voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh. Samen planden ze aanslagen in het...
Teams van de BCIJ, ook wel de Marokkaanse FBI genoemd, hebben deze ochtend een terreurcel opgerold in meerdere steden van Marokko.