Marokkaanse HSL is werkelijkheid geworden (video)
De Marokkaanse HSL "Al Boraq" is donderdag door Koning Mohammed VI en de Franse President Emmanuel Macron ingehuldigd.
17 november 2018 - 14:40 - Economie
Na maanden wachten zijn de prijzen voor een ritje met de Marokkaanse HSL eindelijk bekend. De prijzen gaan van 149 tot 224 dirham voor een heenreis in economy class tussen Tanger en Casablanca.
Rabie Khlie, directeur van spoorwegmaatschappij ONCF, stelt dat de prijzen "variëren en betaalbaar zijn". De reis tussen Tanger en Rabat kost bijvoorbeeld tussen 115 en 172 dirham, en tussen Tanger en Kenitra tussen 93 en 193 dirham.
Een ritje in eerste klasse is uiteraard duurder. De rit Tanger-Casablanca kost dan tussen 243 en 364 dirham, tussen Tanger en Rabat van 187 tot 281 dirham en tussen Tanger en Kenitra van 162 tot 244 dirham.
Nieuwigheid voor de HSL is dat kinderen onder 4 jaar gratis reizen en kinderen tussen 4 en 15 jaar 50 dirham in tweede klasse en 80 dirham in eerste klasse betalen.
Lees meer
De Marokkaanse HSL "Al Boraq" is donderdag door Koning Mohammed VI en de Franse President Emmanuel Macron ingehuldigd.
Zoals verwacht heeft spoorwegmaatschappij ONCF de voorwaarden bekendgemaakt voor het verkrijgen van een gratis treinkaart om de Al Boraq HSL uit te proberen.
Royal Air Maroc heeft de opening van nieuwe binnenlandse vluchten aan een beginprijs van 360 dirham vanaf de Mohammed V luchthaven in Casablanca aangekondigd
Sinds dinsdag 1 januari 2019 kost een pakje sigaretten in Marokko duurder. De prijsstijging is onderdeel van de begrotingswet voor het jaar 2019.
Air Arabia startte in oktober vorig jaar een nieuwe route tussen Tanger en Marrakech voor 300 dirham. De luchtvaartmaatschappij wil de verbinding nu verder ontwikkelen.