16 maart 2019 - 11:50 - Marokko
Ayoub El Omari, bekende Marokkaanse transgender, is begin deze week in een café in Tanger door een barjongen en enkele klanten mishandeld.
El Omary, die zich Dina laat noemen, droeg zoals gewoonlijk make-up en werd vergezeld door twee vrienden. Toen hij het café Istanbul in Tanger binnenstapte, weigerde de ober hem te bedienen.
Onmiddellijk na aan een tafeltje te zijn gaan zitten, kwam de barjongen hen vertellen dat ze weg moesten omdat ze "mensen zoals hen niet serveerden". Ayoub (21) weigerde en vroeg naar de eigenaar van het café.
De woordenwisseling tussen de ober en de drie vrienden liep uit de hand toen ook enkele klanten zich met de ruzie bemoeiden. Alle drie kregen klappen en werden uitgescholden.
Ayoub houdt vol dat hij een dergelijke reactie helemaal niet had zien aankomen. Hij wilde gewoon een koffie drinken in één van de populairste cafés in Tanger, ook bij toeristen. Voor de eerste keer liet hij zich niet doen en sloeg terug. Ayoub weigert zoals gewoonlijk om aangifte te doen.
Lees meer
Flower café, een café dat exclusief voor vrouwen gereserveerd is, zal volgende week in het noord-Marokkaanse Tetouan openen.
Flower café, een café waar enkel vrouwen welkom zijn, heeft officieel zijn deuren geopend in het noord-Marokkaanse Tetouan.
De eigenaar van een café die als illegale casino werd gebruikt, is door de politie in Tanger gearresteerd. Ook werden meerdere klanten aangehouden en enkele uren later...
Een lerares is in de regio van Khouribga zwaar mishandeld toen ze de ontvoering van één van haar leerlingen probeerde te voorkomen.
Vier Indonesische dienstmeiden zouden maandenlang door hun werkgeefster in Marokko zijn mishandeld.
De politie heeft in Fez een onderzoek gestart naar een steekpartij waarbij meerdere mensen, waaronder een Franse toerist, gewond raakten.
De eigenares van een café in de wijk Moulay Rachid in Casablanca heeft haar lokaal in een bordeel veranderd. Ze richtte er zelfs kamers in om klanten te ontvangen.
De gouverneur van Safi is deze week in opspraak geraakt na een café in zijn stad te hebben ingehuldigd, dit terwijl veel publieke projecten vertraging hebben opgelopen.
Na maanden onderzoek en meerdere uitstellen is de rechtszaak tegen de twee daders van de schietpartij op het café La Créme in Marrakech dinsdag begonnen.
Een verdachte die twee cafés in Berrechid vernielde en de klanten ervan bedreigde, is woensdag door een agent neergeschoten.