20 maart 2020 - 20:40 - Economie
De coronavirus pandemie zal ernstige gevolgen hebben voor het toerisme wereldwijd. Ook voor Marokko, waar de sector een verlies van 34 miljard dirham verwacht.
Marokko telt ongeveer 3500 toeristische accommodatiebedrijven, 500 toeristische cateringbedrijven, 1450 reisbureaus, 1500 toeristische transportbedrijven en 1500 autoverhuurbedrijven. Dat zijn dus 9000 bedrijven die ernstige verliezen zullen lijden als gevolg van de pandemie.
Deze cijfers werden door Abdellatif Kabbaj, voorzitter van de Marokkaanse toerismeconfederatie, bekendgemaakt tijdens een meeting over de maatregelen die nodig zijn om de coronavirus pandemie te bestrijden.
Volgens Kabbaj werden meerdere voorstellen gedaan om de economische gevolgen van de Covid-19 te bestrijden, waaronder een verlaging van de belastingen zolang de pandemie woedt, het uitstel van de terugbetaling van leningen met twaalf maanden en de verlaging van de rente tot 2%.
Ook wordt gepleit voor een terugbetaling van de BTW door de Staat en de oprichting van een speciaal fonds voor toeristische bedrijven.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje