23 november 2020 - 12:20 - Marokko
De toename van het aantal doden vanwege het coronavirusin Marokko is zorgwekkend. De minister van Volksgezondheid Khalid Ait Talib heeft voor de adviescommissie van het parlement vragen beantwoord naar aanleiding van de vele doden.
Volgens hem is deze stijging te wijten aan de toename van het aantal besmettingen en de overgang naar fase III van het coronavirus in sommige provincies.
Het sterftecijfer zou volgens de minister constant zijn gebleven. Deze staat op 1,6%. Mannen sterven eerder aan de ziekte dan vrouwen. 69% van de sterfgevallen betreft mannen tussen de leeftijd van 40 en 65 jaar. Het merendeel van de doden zijn ouder dan 65 jaar en leden aan een chronische ziekte zoals diabetes, hart- en vaatziekten of kanker. Maar liefst 55% leed aan een van deze ziektes.
Volgens Khalid Ait Taleb overleden 89% van de patiënten die op de intensive care terechtkwamen aan de gevolgen van het coronavirus.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht