18 juli 2020 - 19:10 - Economie
De prijzen van ruim 130 geïmporteerde producten zoals melk en olie zullen in de komende weken naar verwachting met 30 tot 40 procent stijgen in Marokko.
Reden van deze stijging is de goedkeuring van de hervormde begrotingswet voor het jaar 2020. De tekst omvat een stijging van de douanerechten.
Volgens het ministerie van Economie en Financiën is de stijging van de douanerechten bedoeld om de "nationale productie te steunen en de koopkracht van Marokkaanse huishoudens te beschermen".
Assabah bericht echter dat dit besluit juist een negatieve impact zou kunnen hebben op de koopkracht van Marokkanen, omdat "de nationale productie niet in staat is om aan de lokale vraag te voldoen". Het blad oordeelt dat de prijs van onder meer melk, suiker, tafelolie, fruitsap, specerijen, cacao en mineraal water zal stijgen.
Ook wordt een stijging van de prijs van leder, kleding, schoenen, huistextiel, auto-onderdelen, medicijnen en medische uitrusting verwacht.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje