Zoeken

Marokko: Souss wil van everzwijnen af

9 januari 2019 - 11:20 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Ruim 860 everzwijnen werden sinds het begin van het jachtseizoen tot en met 31 december in de regio Souss-Massa doodgeschoten.

De regionale afdeling van de Staatsdienst voor water en bossen heeft 110 jachtsessies georganiseerd, waarvan 63 enkel in de maand december.

De jachtsessies zijn gericht op de bestrijding van het snelgroeiend aantal wilde zwijnen in de regio. Het doel is "de biodiversiteit in de regio beter te beschermen, de schade aan gewassen door wilde zwijnen beter te beheren en de bewoners en hun eigendommen te beschermen", aldus de staatsdienst.

Andere jachtsessies zijn in de komende weken gepland om "een maximum aantal zwijnen te doden".

Lees meer

Hordes wilde everzwijnen in Marokkaanse steden?

Foto’s en video’s van hordes wilde everzwijnen in Marokkaanse steden worden al enkele dagen massaal op sociale media gedeeld.

Rabat opent jacht op everzwijnen

De Marokkaanse staatsdienst voor water en bossen heeft de strijd aangegaan met het snel groeiend aantal everzwijnen in de regio’s van Dar Essalam en Hay Riyad in Rabat.

Zes regio’s in Marokko produceren besmette munt

In Marokko zorgt een schandaal rond "gevaarlijke munt" al weken voor controverse. De zaak kwam aan het licht na twee brieven van de voedsel- en warenautoriteit ONSSA aan de...

Everzwijnen zorgen opnieuw voor overlast in Rabat

De Marokkaanse staatsdienst voor water en bossen heeft tot medio april dit jaar 36 everzwijnen laten doden in de regio van Rabat.

Chaos door everzwijnen in Rabat

Een groep wilde everzwijnen zorgt al enkele dagen voor chaos in de wijken Souissi en Hay Riyad in Rabat. De dieren verlieten het nabijgelegen bos op zoek naar eten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team