Marokko: zo verloopt de jacht op everzwijnen (video)
De staatsdienst voor Water en Bossen heeft zaterdag een jacht georganiseerd om het aantal everzwijnen in te perken in de regio van Benslimane.
15 januari 2020 - 19:00 - Marokko
Een groep wilde everzwijnen zorgt al enkele dagen voor chaos in de wijken Souissi en Hay Riyad in Rabat. De dieren verlieten het nabijgelegen bos op zoek naar eten.
De inwoners van beide wijken reageerden verrast op de aanwezigheid van de everzwijnen afkomstig uit het Zaër bos langs de weg tussen Ain Aouda en Benslimane.
Le360 bericht dat een tiental everzwijnen vanuit het bos op 20 km ten zuidoosten van Rabat naar de hoofdstad zijn gekomen. Door het koude weer is voedsel namelijk heel zeldzaam in het bos.
De Staatsdienst voor Water en Bossen had maatregelen moeten treffen om een dergelijke situatie te voorkomen volgens een bron van de wilaya van Rabat. Het is de eerste keer dat everzwijnen in de wijken van Rabat worden gezien.
Abdeladim Lhafi, voorzitter van de Staatsdienst voor water en bossen, heeft nog niet op de zaak gereageerd. De dieren werden ook nog niet weggejaagd en blijven de hoofdstad onveilig maken.
Lees meer
De staatsdienst voor Water en Bossen heeft zaterdag een jacht georganiseerd om het aantal everzwijnen in te perken in de regio van Benslimane.
Foto’s en video’s van hordes wilde everzwijnen in Marokkaanse steden worden al enkele dagen massaal op sociale media gedeeld.
Een ontsnapte stier heeft in Rabat voor enige chaos gezorgd. Het dier verwonde een vrouw en een man alvorens door burgers en leden van de civiele bescherming te worden...
Herders en boeren hebben in de regio van Rabat de jacht geopend op een dertigtal zwerfhonden. De dieren werden in Hay Karima gedood.
De Marokkaanse staatsdienst voor water en bossen heeft de strijd aangegaan met het snel groeiend aantal everzwijnen in de regio’s van Dar Essalam en Hay Riyad in Rabat.