20 oktober 2013 - 21:06 - Marokko
Marokko bezet de 93e plaats in de "Global Slavery Index", index van moderne slavernij gepubliceerd door de Free Walk Foundation. Mauritanië komt op de eerste plaats met 150.000 slaven voor een bevolking van 3,8 miljoen mensen (4% slaven).
De stichting schat op 29,8 miljoen het aantal slaven in de wereld. De top vijf wordt gevormd door India (14 miljoen), China (3 miljoen), Pakistan (2 miljoen), Nigeria (700.000) en Ethiopië (650.000). De landen van de top-10 zijn samen goed voor 75% van de slaven in de wereld.
In de Maghreb scoort Algerije (91e) het slechts met 70.000 slaven, gevolgd door Marokko (50.000), Libië (18.000) en Tunesië (9000).
Ondersteund door Hillary Clinton en andere beroemdheden, gebruikte Walk Free verschillende criteria voor het definiëren van moderne slavernij. Slachtoffers van mensenhandel, mensen die tot een huwelijk werden gedwongen of kinderen die in conflictgebieden worden uitgebuit, worden bijvoorbeeld als moderne slaven beschouwd door de stichting.
Nick Grono, directeur van de stichting, stelt dat "moderne slavernij een situatie is waarin mensen in de greep van geweld worden gehouden. Zij worden gedwongen om banen of situaties te accepteren waarin zij economisch worden uitgebuit".
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokkaanse elite-universiteit zet 16 leerlingen op straat na ruzie