11 juni 2020 - 15:20 - Cultuur
Rafik Boubker werd aangeklaagd voor godslastering, laster tegen de islam en de justitie, en het schenden van de sanitaire noodtoestand. De Marokkaanse acteur werd voorwaardelijk vrijgelaten.
De rechtbank van eerste aanleg in Casablanca zal de zaak tegen Boubker op 14 juli dit jaar behandelen.
Een video waarin de acteur dronken verscheen en imams en de Islam beledigde, zorgde eind mei voor veel ophef in Marokko. Een dag na de publicatie van het filmpje deelde de acteur een nieuw bericht waarin hij zich voor zijn gedrag verontschuldigde en bevestigde dat hij onder de invloed van alcohol had gehandeld.
De politie had intussen echter al een onderzoek gestart naar de zaak. De acteur werd kort na de publicatie van de beelden gearresteerd. Hij werd op 27 mei voorwaardelijk vrijgelaten na de betaling van een borgsom van 5000 dirham.
Rafik Boubker riskeert tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 500.000 dirham.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko