25 maart 2014 - 21:34 - Marokko
Het Polisario heeft een exploitatievergunning verleend aan Rio Red Petroleum Ltd. De Britse groep mag sinds 18 maart olie en gas zoeken in Bir Lehlou, een Marokkaans grondgebied.
Bir Lahlou ligt in het noordoosten van de Marokkaanse Sahara, op een paar kilometer van de veiligheidsmuur gebouwd door Marokko in de jaren ’80 en bewaakt door bijna 100.000 Marokkaanse soldaten.
Rio Red Petroleum Ltd en het Polisario hebben een productiedelingscontract gesloten, meldt het Polisario in een verklaring. De Britse groep gaat ook onderzoek doen naar het regionaal potentieel van schaliegas.
Begin januari had Polisario-leider Mohamed Abdelaziz in een brief aan de Verenigde Naties geprotesteerd tegen de Marokkaanse zoektocht naar olie in de Sahara. Hij noemde het toen een "illegale en immorele exploitatie van de natuurlijke bronnen van de Westelijke Sahara".
Een voormalige Marokkaanse diplomaat vertelde ons dat Marokko geërgerd is door de activiteiten van het Polisario in de onbewoonde bufferzone tussen de veiligheidsmuur en de grens met Algerije.
"De bufferzone werd ingesteld om spanningen tussen Marokko en zijn oostelijke buur te vermijden. De aanwezigheid van het Polisario in dit gebied is een schending van het staakt-het-vuren uit 1991 in de Sahara en meerdere VN-verdragen", concludeert onze bron.
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham