Zoeken

Marokko: groot onderzoek naar oplichting in callcenters

27 april 2019 - 15:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft een groot onderzoek gestart naar een honderdtal eigenaars en medewerkers van fictieve callcenters in Casablanca, Marrakech, Meknes, Oujda en Kenitra.

Alle betrokkenen worden verdacht van diefstal en het hacken van telefonische oproepen en werkten zonder vergunning.

Volgens de DGSN belden de verdachten de slachtoffers op in het buitenland. Ze lieten één keer over gaan en hingen op zodat de eigenaar van het nummer zelf zou terugbellen. De oproep werd vervolgens naar fictieve callcenters doorgestuurd, waarbij de kosten flink opliepen doordat het om betaalde nummers ging.

Met deze werkwijze zouden de verdachten minstens 2 miljoen dirham hebben verdiend. De politie nam computers, telefoons en andere communicatiemiddelen in beslag.

Het onderzoek loopt nog. De politie kijkt ook of de organisatie medeplichtigen heeft in het buitenland.

Lees meer

Marokko: valsspelers eindexamens voor de rechter

De Marokkaanse politie heeft een onderzoek gestart naar meerdere leerlingen die werden betrapt op fraude tijdens het baccalaureaat examen.

Hekserij en djinns: oplichting van 1,3 miljoen in Marokko

In Rabat zijn enkele dagen geleden drie verdachten gearresteerd voor oplichting. Ze zouden een handelaar voor ruim 1,3 miljoen dirham hebben opgelicht door hem djinn-verhalen te...

Marokko: daders Hollywood-bankoverval Ouarzazate opgepakt

Een week na de indrukwekkende overval van een agentschap van Al Barid Bank in de regio van Ouarzazate, heeft de politie de arrestatie aangekondigd van vier verdachten.

Marokko: grote rechtszaak tegen sekslijn medewerkers van start

Vandaag begint in het Marokkaanse Meknes de rechtszaak tegen 51 callcenter-agenten vervolgd voor het aanzetten tot losbandigheid.

Fez: politie lost diefstal 1,34 miljoen dirham op

De politie heeft het onderzoek naar de diefstal van ruim 1,34 miljoen dirham vorige maand in Fez afgerond.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team