Zoeken

Marokko: bende die bandrekeningen hackte opgerold

19 april 2019 - 19:00 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Zestien leden van een cyberbende die bankrekeningen hackten, werden door teams van de BCIJ-politie gearresteerd.

Volgens een verklaring van de dienst wisten de leden van de bende "astronomische geldbedragen" buit te maken door "bankrekeningen van internationale bankgroepen" te hacken. De bende had medeplichtigen die voor callcenters werkten.

De BCIJ meldt dat de arrestatie van de zestien verdachten mogelijk werd gemaakt dankzij nauwkeurige informatie van de Marokkaanse inlichtingendienst DGED. De aanhoudingen vonden plaats in Casablanca, Meknes, Khenifra, Oujda, Marrakech en El Hajeb.

De bende werkte samen met een criminele organisatie in Spanje. Tijdens huiszoekingen bij de verdachten werd elektronisch materieel in beslag genomen. Alle verdachten werden in bewaring gesteld. Nieuwe arrestaties worden niet uitgesloten.

Lees meer

Marokko: aanslag op nippertje verijdeld

Agenten van de BCIJ hebben vrijdagochtend een terreurcel opgerold die op het punt stond om bloedige aanslagen in Marokko te plegen.

Marokko: bende inbrekers opgerold die huizen wereld-Marokkanen beroofden

Vier leden van een bende inbrekers die gespecialiseerd waren in het leegroven van huizen van in het buitenland gevestigde Marokkanen, zijn eerder deze week in de regio van El...

Marokko: bende vrouwen gijzelt en foltert mannen

De politie heeft in het Marokkaanse Fez vier vrouwen gearresteerd voor het ontvoeren en gijzelen van mannen in ruil voor losgeld.

Marokko: bende die zakenmannen kidnapte opgerold

De politie heeft in Casablanca een bende opgerold die gespecialiseerd was in de ontvoering en gijzeling van zakenmannen.

Marokko: zakenman gegijzeld voor 600.000 dirham in Tanger

Een zakenman uit Tanger is door een georganiseerde bende ontvoerd en gegijzeld gehouden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team