Zoeken

Marokko ontpopt zich als nieuwe automacht

20 augustus 2025 - 15:30 - Marokko

©

De Marokkaanse auto-industrie is bezig met een opmerkelijke opmars, en trekt daarmee de aandacht van de internationale markt. Dankzij de strategische ligging en concurrerende arbeidskosten, positioneert het land zich steeds meer als een serieuze speler in de sector, wat zorgt voor een toestroom van nieuwe investeringen.

Waar de industrie voorheen werd gedomineerd door Europese fabrikanten zoals Renault en Stellantis, investeren nu ook steeds meer Chinese bedrijven in het koninkrijk. Vooral Chinese producenten van accu’s voor elektrische voertuigen richten zich op Marokko, wat bijdraagt aan de indrukwekkende groei van de sector. Deze verschuiving in investeringen heeft ertoe geleid dat de productie van het land die van verschillende Europese economieën al overtreft.

Lees ook: Marokko nieuwe autobaas van Afrika

De groei is duidelijk zichtbaar in de cijfers. De productie is gestegen van 40.000 auto’s in 2010 naar 560.000 in 2024, waardoor Marokko nu op de 25e plaats van ’s werelds autoproducenten staat. De Marokkaanse productie heeft in 2024 al die van landen zoals België, Portugal en Hongarije overtroffen. Met een verwachte productie van meer dan 350.000 voertuigen in het eerste semester van 2025, ligt het land op koers om de auto-industrie van Italië in te halen.

Lees ook: Spanjaarden massaal naar Marokko voor goedkope autoreparaties

De grote interesse van Chinese bedrijven is niet zonder reden. Marokko bezit ongeveer 70% van de bekende mondiale fosfaatreserves, een sleutelcomponent voor batterijen. Bovendien profiteert het land van een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie. Deze factoren maken Marokko een aantrekkelijke productiebasis, vooral als de Europese Unie haar invoerrechten op Chinese voertuigen zou verhogen. Het uiteindelijke doel is om de productie tegen het einde van het decennium te verhogen naar twee miljoen voertuigen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team