5 januari 2013 - 12:15 - Marokkanen in het buitenland
Marokko wil Nederland zover krijgen, de uitkeringen van Nederlandse-Marokkanen in het buitenland te behouden. Ook Egypte, Tunesië en Turkije vechten het Nederlands beleid aan.
Volgens staatspersbureau MAP, werkt minister van Buitenlandse Zaken Saadeddine El Othmani aan het dossier, en wordt er overlegd met het ministerie van Marokkanen in het buitenland en de sociale zekerheid.
In december waren Abdelouahed Souhail, minister van Werkgelegenheid en Beroepsopleiding, Abdelatif Maâzouz van Marokkanen in het buitenland en Saadeddine El Othmani ook al samengekomen om een aantal maatregelen te bespreken.
Nederland besloot vorig jaar de uitkeringen voor kinderen, wegens arbeidsongeschiktheid of aan nabestaanden, aan Nederlanders die buiten de EU wonen, met 40% te verminderen.
Vanaf 2014 worden de uitkeringen volledig afgeschaft. De maatregel staat in strijd met een Marokkaans-Nederlands verdrag van 1972.
Heeft Nederland gelijk de uitkeringen af te schaffen?
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora