Zoeken

Marokko heeft vorig jaar 16.000 migranten gelegaliseerd

25 januari 2015 - 11:38 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In de loop van 2014 zijn ruim 16.000 illegale migranten gelegaliseerd in Marokko. In totaal werden 27.000 legaliseringsaanvragen ingediend.

Het grootste deel van de aanvragen betreft mensen uit sub-Sahara Afrika, maar ook mensen uit Syrië en andere conflictgebieden. Of de 11.000 overblijvende dossiers zullen worden behandeld is niet duidelijk.

Marokko kondigde eind 2013 een massa-legalisering van illegale migranten aan. De uitzonderlijke actie liep over heel het jaar 2014. In het koninkrijk wonen naar schatting 30.000 mensen illegaal.

Lees meer

Legalisering migranten in Marokko: 15.000 aanvragen

Ruim 15.000 migranten hebben in Marokko een dossier ingediend om een verblijfsvergunning te verkrijgen. Het land startte in december een grootscheepse regularisatie van migranten.

Marokko gaat illegalen regulariseren

Marokko gaat in de loop van 2014 alle migranten regulariseren die illegaal in het land verblijven. Dat meldt het ministerie van Marokkanen in het buitenland in een verklaring.

Marokko heeft ruim 23.000 migranten gelegaliseerd

In Marokko werden ruim 23.000 illegale migranten gelegaliseerd sinds de invoer van het nieuwe migratiebeleid in 2013.

Marokko ontruimt migrantenkamp in Nador

Marokko heeft deze week een migrantenkamp in het bos Gourougou in het noord-Marokkaanse Nador ontruimt. Ruim duizend migranten uit sub-Sahara Afrika woonden in het kamp.

Marokko heeft vorig jaar ruim 100 migratienetwerken opgerold

Marokko heeft in de loop van 2014 ruim honderd mensensmokkelnetwerken naar Europa opgerold. Dat meldde onderminister van Binnenlandse zaken Charki Draiss maandagavond.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team