17 november 2025 , 12:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Het Marokkaans elftal U17 staat voor een zware beproeving. Na de zwaarbevochten overwinning na strafschoppen tegen de Verenigde Staten, bereiden de Atlaswelpen zich voor op de confrontatie met Mali in de achtste finales van het WK.
Nabil Baha, de coach van de ploeg, toonde zich verheugd over de kwalificatie van Marokko, die werd bereikt na een 4-3 zege in de strafschoppenserie (reguliere speeltijd: 1-1) in de Aspire Zone in Doha op vrijdag. "Ik ben blij met deze kwalificatie en het bereiken van de achtste finales van het WK," zei hij. Hij voegde eraan toe dat "hoe verder we komen, hoe moeilijker elke wedstrijd wordt, en dit versterkt onze wil om te winnen en onze reis voort te zetten."
Lees ook: Ajax-talent Abdellah Ouazane held van Marokko op WK U17
De coach wees op het belang van discipline bij zijn jonge spelers. Hij beloofde "de fouten van de ene wedstrijd op de andere te corrigeren en ervoor te zorgen dat de concentratie tot het laatste fluitsignaal behouden blijft." Nabil Baha benadrukte dat de spelers jong zijn en "soms het belang van tactische discipline vergeten. Het is onze rol om hen te waarschuwen en de zaken weer op orde te stellen." Om zijn team extra te motiveren, hanteert de coach een praktische aanpak: "Ik motiveer de spelers door hen te zeggen: jullie moeten winnen om hier te blijven, in plaats van naar huis te gaan en elke ochtend de schoolroosters te volgen."
Lees ook: "Marokko is de nachtmerrie van het Amerikaanse voetbal": VS reageert met fair play
Na deze kwalificatie zullen de Marokkaanse talenten op dinsdag de strijd aangaan met de Afrikaanse rivaal Mali om een plek in de kwartfinale. Zaterdag stond de training op bijveld nummer 5 van het Al Thumama Stadion in Doha volledig in het teken van herstel. De nadruk lag op het afvoeren van vermoeidheid en het herwinnen van de fysieke conditie, aangevuld met partijspelen op een klein veld, gericht op het verder ontwikkelen van de teamcohesie en de collectieve mechanismen binnen de ploeg.
Marokko activeert Israëlisch raketschild
Is dit de oervader van de mens? Uitzonderlijke vondst in Marokko
Dammen Noord-Marokko vol, zuiden zucht onder droogte
Presentatrice 2M doorbreekt stilte over hoofddoekregel op televisie
Weduwe Johnny Hallyday bevestigt relatie met Frans-Marokkaanse miljardair
Politie ontdekt geraffineerde telefoonfraude op in Nador
Kameroen loert op stunt tegen nerveus Marokkaans elftal
Atlas Leeuwen ontvangen kinderen van gesneuvelde agenten
Ooit voor minder dan miljoen euro ontdekt Marokkaans talent nu fortuin waard
Marokkaanse international Munir El Haddadi viert verloving met María
Hakim Ziyech spreekt klare taal over niet-selectie voor Afrika Cup
Marokko aast op historische plek in wereldtop tegen Kameroen
Sofiane Boufal verlaat Belgische club, contract per direct beëindigd
Afrika Cup 2025: Marokkaanse "IA"-grasmat verbluft zelfs Hafid Derradji