Zoeken

U17 coach Marokko na 16-0 overwinning: "We gaan nu de VS aanpakken"

13 november 2025 - 18:00 - Sport

De Marokkaanse U17-ploeg heeft een indrukwekkende prestatie geleverd in de groepsfase van het WK. Na een sensationele 16-0 overwinning tegen Nieuw-Caledonië, waarmee het team ’miraculeus’ een ticket voor de zestiende finales wist te bemachtigen, richt de selectie zich met hernieuwd vertrouwen op de confrontatie met de Verenigde Staten. Bondscoach Nabil Baha beschouwt de monsterscore als een cruciale impuls voor zijn spelersgroep.

Bondscoach Nabil Baha reageerde op de historische uitslag in een persverklaring, afgelegd in de marge van een training in bijveld nummer 1 van het Al Thumama stadion in Doha. Hij benadrukte dat de groep het nodig had om in hun eigen capaciteiten te geloven en dat deze overwinning de ploeg een "nieuwe impuls" heeft gegeven en de spelers nu meer vertrouwen hebben. Baha zei: "De wedstrijd tegen Nieuw-Caledonië heeft het hele team een nieuwe impuls gegeven en de spelers hebben nu meer vertrouwen. De spelers lieten zich gaan tijdens die wedstrijd en dat zal ook het geval zijn tegen de Verenigde Staten, wat een grote ploeg is, maar ik denk dat onze spelers de capaciteit hebben om deze wedstrijd te winnen".

Lees ook: Marokko U17 treft VS in achtste finale WK: details en uur

De coach legde uit dat het essentieel was om de wedstrijd te winnen en tegelijkertijd een wereldrecord te vestigen. Met de kwalificatie voor de zestiende finales is volgens Baha een "nieuw toernooi dat begint" aangebroken. Hij schat de kansen in en merkt op: "Voortaan zijn er alleen maar goede teams, zoals de Verenigde Staten, een solide groep, maar die blijft een tegenstander zoals een ander".

Ook U17-speler Wassim Dardake bevestigt de positieve sfeer binnen het team. Hij verzekert dat "de overwinning tegen Nieuw-Caledonië en de kwalificatie voor de volgende ronde het moreel en het vertrouwen van de hele groep een boost hebben gegeven". Het team heeft de voorbereiding op de clash tegen de Verenigde Staten dan ook in "betere omstandigheden" aangevat om een goed resultaat neer te zetten. De speler analyseert dat "de voorgaande wedstrijden ons een goede les hebben gediend om ons parcours in deze competitie voort te zetten".

Lees ook: Marokko U17 naar achtste finales dankzij monsterzege en Mexicaanse nederlaag

De Marokkaanse selectie is zich bewust van de uitdaging. Dardake voegt hieraan toe: "Wij zijn ons ervan bewust dat de wedstrijd tegen de Verenigde Staten niet gemakkelijk zal zijn, maar wij zijn er klaar voor om die goed aan te pakken". De vastberadenheid van de Atlaswelpen is groot. Hij vat de motivatie van het team krachtig samen door te stellen: "Wij zijn zeer gemotiveerd en vastbesloten om tegen de Verenigde Staten te spelen en ze te winnen".

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team