7 oktober 2022 - 23:00 - Marokko
De Marokkaanse minister van Werkgelegenheid is erin geslaagd de door de luchtverkeersleiders dreigende stillegging van twee weken, af te wenden na een vergadering met hun vakbondsvertegenwoordigers.
Om te protesteren tegen het niet inwilligen van een aantal van hun eisen, hadden de luchtverkeersleiders een staking van 15 dagen gepland vanaf 8 oktober. Het ging over de invoering van een "premie voor loonherwaardering", die werd vastgelegd in een memorandum van overeenstemming dat in 2019 werd ondertekend met de voormalige directeur van de Nationale Luchthavenautoriteit (ONDA), Mohamed El Oufir.
Lees ook: Marokko verwacht nieuwe staking luchtverkeersleiders
De regeringsleider heeft minister Younes Sekkouri daarom opdracht gegeven de leden van de Verenigde Nationale Raad voor Luchtverkeersleiding mee te delen dat de regering erin geslaagd is de vergadering van de Raad van Bestuur van de Nationale Luchthavenautoriteit (ONDA), die oorspronkelijk gepland was voor aanstaande vrijdag, uit te stellen. Tevens beloofde hij dat een aantal van de eisen worden ingewilligd die ten grondslag liggen aan de stakingsdreiging. Volgende week is een eerste bijeenkomst gepland.
Lees ook: Staking van 35 minuten doet ONDA zwichten
De minister van Werkgelegenheid en zijn collega van het ministerie van Vervoer, die ook de vergadering bijwoonde, vroegen de luchtverkeersleiders om geduld, aangezien de ONMT in 2020 en 2021 een verlies van enkele miljarden dirham zou hebben geleden.
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden