30 april 2024 - 07:00 - Economie
De Marokkaanse deviezendienst is een grootschalig controleproject gestart om de internationale geldstromen tussen eigenaren en begunstigden van verhuur via Airbnb te traceren.
De dienst wil meer duidelijkheid over de lucratieve verhuur van onroerend goed via Airbnb. De geldstromen tussen toeristen en eigenaren van onroerend goed en hotelbedrijven via dit platform bedragen meer dan 100.000 dirham per maand. Dit bedrag is niet belastbaar, wat aanzienlijke verliezen voor de Marokkaanse staat met zich meebrengt, aldus H24Info.
Lees ook: Marokko versterkt controles op Airbnb-verhuur
De autoriteiten controleren nu deze activiteiten om belastingontduiking tegen te gaan. De dienst voert regelmatige controles uit bij zowel natuurlijke als rechtspersonen die onder de deviezenregelgeving vallen. "Deze controles kunnen plaatsvinden aan de hand van documenten, door gebruik te maken van bankafschriften en -verklaringen, of ter plaatse door onderzoek te doen bij de operators en de banken die de overschrijvingen hebben uitgevoerd", aldus de OC.
De controle heeft aangetoond dat de geldstromen plaatsvinden via internationale bankrekeningen, PayPal, creditcards en geldtransferagentschappen. Deze activiteiten worden beschouwd als export van diensten en vallen onder de regelgeving van het Wisselkantoor. "Operators die exportdiensten verlenen, zijn verplicht het volledige bedrag van de inkomsten uit hun export te repatriëren, binnen 90 dagen na de datum van de dienstverlening."
Lees ook: Marokko: belangrijke verandering bij Airbnb
Deze operators kunnen deviezen- of converteerbare dirhamrekeningen openen als ze ingeschreven zijn in het handelsregister. "Deze deviezenrekeningen maken het mogelijk om niet alleen de exportopbrengsten te beheren, maar ook de professionele uitgaven in vreemde valuta te financieren tot 70% van de gerepatrieerde opbrengsten", aldus de deviezendienst.
Brandstof in Marokko: daling valt niet in goede aarde
Vrouw bevalt op stoep gesloten zorgcentrum in Chefchaouen
Moeders wilden verkrachter laten lopen in Tanger, 10 jaar cel
Club Brugge maakt prijs Chemsdine Talbi bekend
Marokkaanse tv-zender Al Aoula gestraft
Van traditionele riads tot hippe hotspots, Marokkaanse stad in wereldtop
Marokko kiest voor Zweedse technologie
Marokkaanse dirham past zich aan
Tomatenstrijd: Nederland te sterk voor Marokko
Marokko verslaat Algerije in race om autoproductie
Enorme bedragen weggesluisd door Marokkaanse exporteurs
Marokko wordt gasleverancier van Europa
Marokkaanse Dirham stijgt in waarde tegenover euro en dollar
Recordgroei Amerikaanse vleesexport naar Marokko