25 juli 2021 - 11:20 - Wereld
De ambassadeurs van Marokko en Israël in Wenen hebben samen een cederboom uit het Atlasgebergte geplant om de vriendschap en vrede tussen beide landen te bezegelen.
De boom werd in de tuin van de ambassade van Israël geplant. Dat gebeurde in navolging op de normalisatie van de betrekkingen tussen Marokko en Israël op 10 december 2020.
Lees ook: Nasser Bourita uitgenodigd voor officieel bezoek aan Israël
Ezzedine Farhan, ambassadeur van Marokko in Oostenrijk, en zijn Israëlische ambtgenoot, Mordechai Rodgold, hebben met het planten van een "vriendschapsceder", het herstel van de diplomatieke betrekkingen willen vieren.
Sinds de heropening van de Marokkaanse grenzen hebben tientallen, zowel Marokkaanse als Israëlische bedrijven, hun economische transacties uitgebreid en besloten om nieuwe zakelijke kansen te verkennen.
Vanaf deze zondag zijn er tevens directe lijnvluchten beschikbaar tussen Marokko en Israël. Een eerste toestel van Israir wordt vandaag in Marrakech verwacht met een groep Israëlische toeristen.
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Dirham in de lift: Marokko ziet munt stijgen
Netflix kiest Marokko voor opnames nieuwe actieserie
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje
Ouders in zee verdwenen Medhi Narjissi bezoeken rampplek in Zuid-Afrika
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama