15 april 2022 - 19:00 - Economie
Marokko heeft 105 miljard dirham geïnvesteerd in de oase- en argangebieden, veel meer dan de 92 miljard dirham die waren toegewezen in de ontwikkelingsstrategie voor de periode 2012-2020.
Dit cijfer werd bekendgemaakt door Brahim Hafidi, directeur-generaal van het Nationaal Agentschap voor de Ontwikkeling van Oases en Argangebieden (ANDZOA). Volgens l’Economiste werd de aankondiging gedaan tijdens de vergadering van de raad van bestuur van het agentschap, die werd voorgezeten door regeringsleider Aziz Akhannouch.
Lees ook: Palmentuin Zagora door brand verwoest
Dankzij deze strategie zijn alle sociaal-economische indicatoren in de doelregio’s verbeterd, verzekert Hafidi. Hij voegt eraan toe dat de verschillende uitgevoerde programma’s hebben geholpen om het armoedecijfer terug te dringen van 13,4% in 2007 tot 6,8% in 2019. Op zijn beurt is het bbp van de oase- en argangebieden tussen 2009 en 2019 gestegen van 84 tot 136,5 miljard dirham.
Tussen 2012 en 2019 werden in het werkgebied van het agentschap in totaal 129.800 banen gecreëerd. Ook de toegang tot basisdiensten is tijdens de periode 2012-2020 aanzienlijk verbeterd. In dit verband is de elektriciteitsdekking in plattelandsgebieden gestegen van 94,8% tot 99,39%. De toegang tot veilig drinkwater en de plattelandsontwikkeling stegen respectievelijk van 80% tot 94,8% en van 70% tot 83,45%. Het watervolume zal na de voltooiing van de lopende werkzaamheden bijna 1,675 miljard m³ bedragen, aldus een mededeling van ANDZOA.
Lees ook: Oase Errachidia bedreigd
Verwijzend naar de dreigende verdwijning van de oase- en argangebieden, zei Hafidi dat de inspanningen om dit nationale erfgoed te herstellen en te behouden, de beplanting van meer dan 3 miljoen palmbomen, meer dan 100.000 hectare arganbomen en 10.000 hectare arganbomen voor landbouwdoeleinden mogelijk hebben gemaakt.
Marokko in top 10 mooiste uitzichtpunten in Afrika
Echte redenen voor afgelasting concert Maluma in Marokko
Goed nieuws voor Brahim Saadoun
Algerije verlaat vergadering Arabische Liga door kaart Marokko
Eid ul-Adha: schapen vetgemest met uitwerpselen pluimvee
Brusselse jongeren met de fiets naar Marokko (video)
Duitse RWE gaat via Spanje gas leveren aan Marokko
Welke toeristen geven het meest uit in Marokko?
Spaanse bedrijven op shortlist voor bouw ontziltingsinstallatie Casablanca
Spanje gestart met gaslevering aan Marokko via Maghreb-Europa pijpleiding
EasyJet vermindert vluchten naar Marokko
SDX Energy, in moeilijkheden in Marokko, overgenomen
Spirit AeroSystems produceert vliegtuigonderdelen in Marokko
Binnenkort helikopterdienst tussen Algeciras, Tanger en Tetouan