27 december 2023 - 08:00 - Economie
De populariteit van mango’s in Marokko blijft groeien. Tussen januari en september 2023 heeft het koninkrijk 12.400 ton van deze tropische vrucht geïmporteerd, een lichte daling ten opzichte van de 12.600 ton in dezelfde periode het jaar ervoor.
Ondanks het gunstige klimaat voor de teelt van mango’s in Marokko, is de lokale productie van deze vrucht volgens de gespecialiseerde website EastFruit relatief beperkt. De meeste import komt uit Sub-Sahara Afrika, maar ook uit landen als Spanje, Brazilië en Egypte.
Lees ook: Marokko: fruit- en groenteprijzen bereiken recordhoogte
Opvallend is dat Marokko een van de snelst groeiende importeurs van mango’s ter wereld is. De stijgende vraag naar deze zoete en sappige vrucht benadrukt de groeiende smaakvoorkeur en mogelijk ook een toename van de gezondheidsbewuste consumptie in het land.
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden