Twintig nieuwe scholen voor Tanger-Tetouan-Al Hoceima in 2020
Twintig nieuwe scholen zullen voor het schooljaar 2020-2021 hun deuren openen in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima.
11 december 2019 - 11:20 - Economie
In de regio van Dakhla zijn de werken begonnen voor de bouw van een mega ontziltingsfabriek die volledig op windenergie zal draaien.
Volgens het ministerie van Landbouw zal de fabriek een investering vergen van 1,98 miljard dirham en wordt het de grootste ontziltingsinstallatie in de wereld.
Dankzij de nieuwe fabriek zal oceaanwater tot zoet water worden ontzilt voor de irrigatie van ruim 5000 hectare aan landbouwgronden. Le Matin bericht dat het irrigatienetwerk over ongeveer 115 kilometers zal lopen.
Het project is een publiek-private samenwerking en was in 2016 al aangekondigd als onderdeel van het ontwikkelingsplan voor de regio Dakhla-Oued Eddahab. De werken zullen naar verwachting 48 maanden duren.
Lees meer
Twintig nieuwe scholen zullen voor het schooljaar 2020-2021 hun deuren openen in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima.
De Spaanse regering heeft vrijdag een lening van 12,77 miljoen euro aan Marokko toegekend voor de bouw van een ontziltingsfabriek die de regio’s van Al Hoceima en Nador in...
Het Marokkaans fosfatenbedrijf OCP heeft een investering aangekondigd van 1,3 miljard dollar voor de bouw van een nieuwe fabriek in Nigeria.
Het Marokkaanse ministerie van Uitrusting en Vervoer heeft de bouw van meerdere nieuwe havens tegen 2030 gepland, waaronder de nieuwe jachthaven van Dakhla.
Samvardhana Motherson Group (SMG) gaat een nieuwe fabriek openen in Tanger Automotive City. De Indische autogigant wacht enkel op de toestemming van de Marokkaanse autoriteiten.