11 december 2019 - 11:20 - Economie
In de regio van Dakhla zijn de werken begonnen voor de bouw van een mega ontziltingsfabriek die volledig op windenergie zal draaien.
Volgens het ministerie van Landbouw zal de fabriek een investering vergen van 1,98 miljard dirham en wordt het de grootste ontziltingsinstallatie in de wereld.
Dankzij de nieuwe fabriek zal oceaanwater tot zoet water worden ontzilt voor de irrigatie van ruim 5000 hectare aan landbouwgronden. Le Matin bericht dat het irrigatienetwerk over ongeveer 115 kilometers zal lopen.
Het project is een publiek-private samenwerking en was in 2016 al aangekondigd als onderdeel van het ontwikkelingsplan voor de regio Dakhla-Oued Eddahab. De werken zullen naar verwachting 48 maanden duren.
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek